Dlaczego warto po urlopie zrobić detox? - Wyjadaczki
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dlaczego warto po urlopie zrobić detox?

Powakacyjny Detox

Wakacje to czas pewnego rozprężenia. Nawet, jeśli nie urlopujemy przez cały lipiec i sierpień (och! Któż by o tym nie marzył!), to i tak podświadomie dajemy sobie więcej luzu. 

Częściej „wychodzimy na miasto”, spotykamy się ze znajomymi, a to zwykle dzieje się przy współtowarzyszeniu różnego rodzaju napojów, w tym wyskokowych, jak kolorowe drinki i zimne piwo; oraz  delektacji letnich rarytasów, jak gofry z bitą śmietaną, polewami (zwykle sztucznymi) i posypkami  (jeszcze sztuczniejszymi), lodów, często gęsto bardzo sztucznych, a w najlepszym wypadku rzemieślniczych z mleka UHT, plus barwniki, wzmacniacze smaku, cuuuuuukier i jego jeszcze gorsi współtowarzysze – rakotwórcze słodziki (aspartam i ascelufan k).

To na deser, a na kolację? Fish&Chips smażone na byle jakim oleju wielokrotnie używanym i do tego w tzw. głębokim tłuszczu.

Mogłabym tak wymieniać jeszcze bardzo długo, ale wydaje mi się, że główną myśl przekazałam.

LETNIE PYSZNOŚŚCI, SĄ WPROST PROPORCJONALNIE SMACZNE, CO TOKSYCZNE.

A na domiar złego bardzo, bardzo tuczące. Co się dziwić, że po urlopie zwykle przybywa nam parę kilo. Lenistwo i objadanie się łakociami. I tyle. Nie ma co się biczować. Kiedyś trzeba wrzucić na luz! I to jest zrozumiałe. 

Ale po urlopie warto pomyśleć o wskoczeniu na inne obroty. Wraz z końcem wakacji, naszym powrotem do pracy, szkoły, na studia zaczyna się zmieniać także przyroda, pomalutku oczyszcza się i przygotowuje do zimowego stanu uśpienia.

I to samo warto, żebyśmy zrobiły i my! Oczyszczanie, czy choćby niewielki detox warto jest przeprowadzać w dwóch okresach w roku: na jesień i wczesną wiosną.

Jesienne oczyszczanie

Po wakacjach mamy szansę na rundę jesienną. Jesteśmy częścią globalnego ekosystemu i chociaż mocno odeszliśmy od kontaktu z naturą, to ma ona na nas nadal ogromny wpływ. Spójrzmy chociaż na to, co statystycznie dzieje się z ludźmi w okresie pełni księżyca…

Nie jesteśmy wyrwani z kontekstu, jesteśmy jego częścią.

Przygotowanie do detoxu

Do detoxu warto się trochę przygotować. Przynajmniej na kilka dni przed jego rozpoczęciem warto odstawić używki (w tym kawę), zadbać o regularne wypróżnienia, by z jelit nie dostawał się do naszego organizmu syf, który miałyśmy usunąć. 

Aby wzmożyć perystaltykę warto wzbogacić dietę o błonnik (jest go sporo w warzywach, owocach ze skórką, ale można też zacząć jeść otręby, pamiętając, by popić je większą ilością wody)

Można też zacząć konsumować więcej kasz, one świetnie wpływają na oczyszczanie.

A na końcu odstawić smażone potrawy i oczywiście wszelkie fast foody oraz słodycze.

Nie zapominając przy tym o przepłukiwaniu organizmu wodą. (Kalkulator zapotrzebowania na wodę) Pamiętaj, że możesz pobrać nasz kalkulator do obliczania Twojego zapotrzebowania na wodę oraz skorzystać z naszych pomysłów na urozmaicenie smaku wody. 

Kiedy jesteś już dobrze przygotowana oczyszczanie powinno pójść łatwiej i przyjemniej, a co najważniejsze skuteczniej.

Detox to nie głodzenie

Zapytasz pewnie, czy masz się teraz zacząć głodzić. No, nie! Głodówka lecznicza, to coś innego i stosuje się ją w innych przypadkach. 

Aby oczyścić organizm nie potrzebujesz podejmować, aż tak radykalnych działań!

Wystarczy, że wyeliminujesz czasowo z diety niektóre produkty, a te, które sprzyjają oczyszczaniu dodasz. Dieta oczyszczająca zawiera także mniejszą ilość kalorii, by nie obciążać organizmu, w tym żołądka. 

I na początek , tyle wystarczy. Poczujesz lekkość, więcej energii i zobaczysz błysk w oku!

Aby wzmocnić efekty oczyszczania warto brać w tym czasie częstszy prysznic i szorować, także na sucho,  ciało szczotką z włosiem, aby usunąć obumarły naskórek i toksyny, które wydostały się na  powierzchnię skóry.

Dzięki detoksowi usuniesz z organizmu część toksycznych substancji, które nagromadziłaś przez okres letniego luzu, a co zapewne bardzo Cię interesuje zupełnie naturalnie i przy okazji zgubisz kilka zbędnych kilogramów.

Jeśli nabrałaś apetyt na przeprowadzenie Powakacyjnego Detoxu zapraszam do zapoznania się z naszą Wyjadaczkową propozycją 14 dniowego Powakacyjnego Detoxu!

Udostępnij

Wyjadaczki.pl © 2024 All Rights Reserved